Žaluzie, rolety a stínící technika od roku 1993
Tags:

Tentokrát jsme byli postaveni před docela zajímavý problém. Jelikož je majitel domu vyhlášený gurmán, milovník venkovního posezení a skvělý kuchař, oslovil nás s požadavkem zateplit průvanovou stěnu.

Kvůli posezení s přáteli v chladnějších i podzimních dnech používá pan majitel nádherného domu v Ivančicích venkovní tepelný zářič, který toto výrazně zpříjemňuje, avšak přes zmíněnou stěnu byl doposud jeho únik doslova propastný a energie rychle vypršela.  Přítomní se tedy opravdu moc neohřáli 🙂

Naše řešení bylo následující:
Prostor je veliký – je nutno tuto stěnu osadit a zateplit kvalitní předokenní roletou s polyuretanovou výplní.
Avšak toto není všechno. Ale jak s vytahováním a stahováním??? Motor a dálkové ovládání by roletu výrazně prodražily.
Náš trumf se jmenuje „PRUŽINOVÁ PROTIVÁHA“.  A díky ní jde téměř 2 metry široká a 3 metry vysoká roleta polohovat doslova jedním prstem. Osazená pružina přenese veškerou váhu na sebe a zákazník roletu při vytahování i stahování doslova  jen hladí.

S tímto prvkem máme bohaté zkušenosti, proto jsme  doporučili finančně únosné a překvapivě doslova úžasně funkční řešení.

Náš zákazník je nyní spokojenější, jeho posezení jsme výrazně zpříjemnili a nakonec i ocenili v závěru jeho kuchařský um, když nám pan mistr nabídl po finálním dokončení skvělé dýško v podobě pohodového sobotního oběda – grilované orady(pražmy) s klasickou chorvatskou přílohou – blitvou, nutno dodat,že pokrm byl výtečný a velmi chutný, děkujeme za nevšední gastrozážitek.

A my tu již máme se stejným požadavkem jeho blízkého souseda, kterému se naše řešení natolik zalíbilo, že příští týden jedeme změřit jeho stěnu a budeme mu nápomocni k vyřešení stejného, tíživého problému s venkovním posezením.

Tato zakázka je natolik inspirativní,že jsme si z ní dovolili Vám předložit několik fotografií.

Děkujem za důvěru. 🙂 Žaluzie Koblížek