Žaluzie, rolety a stínící technika od roku 1993

Obrátila se na nás majitelka veterinární ordinace a rodinného domu z Tetčic s prosbou, abychom jí poradili, jakým způsobem zakrýt a zkulturnit část prostoru ve dvoře domu, která slouží jako odkládací plocha pro nářadí, zahradní techniku, topivo a různý jiný potřebný materiál pro údržbu domu.

Jelikož prostor v místě zakrytí je přepažen sloupem a navíc strop má mírný sklon dolů, dalo nám trošku práce realizaci vymyslet.
Navrhli jsme tedy zakrytí dvěma venkovními roletami, tyto rolety však by na ruční ovládání byly pro majitelku noční můrou, jelikož by jejich vytažení stálo paní mnoho sil a o domácí posilovnu opravdu paní nestála  🙂

Ovládání na motor s DO by bylo o poznání dražší.  Náš fígl se tedy jmenuje  „pružinová protiváha“  – ta se zakomponuje do boxu a ušetří majiteli o 30 kg váhy méně, kterou musí vynaložit na vytažení,ale i stažení rolety

Roleta s  pružinovou protiváhou se  stahuje a vytahuje s touto vychytávkou doslova jako pírko. Zbývalo už jen vyřešit pomocnou tyč, aby paní majitelka nemusela při stahování stoupat na židli, a naopak při vytahování se nemusela ohýbat.
Jako dárek jsme tedy věnovali našemu zákazníkovi originál teleskopickou hliníkovou tyč VELUX , která má na konci  háček.

Ten jednoduše paní vloží do madla, které jsme ukotvili do středu  poslední lamely rolety a může tedy příjemně manipulovat

Jelikož okolo výklenku je  krásný dřevený strop s trámy, byla volba lamel rolet jasná – po dohodě jsme společně zvolili dekor zlatého dubu.

Paní byla naším nápadem ale i realizací  doslova nadšena a vyslovila naší firmě opravdovou poklonu. Následně jsme její střešní okna obývaných prostor osadili nádhernými originálními žaluziemi VELUX,  poté jsme dokonce  realizovali i Iso kompakt žaluzie v hospitalizačních prostorech zvířat, těm jsme tímto zpříjemnili čas rekonvalescence.

Naše firma Žaluzie Koblížek celému týmu operatérů a paní majitelce velmi děkuje za důvěru. Doufáme, že jsme ji naším návrhem nezklamali a přispěli ke zvelebení celého objektu

Pokud řešíte podobný problém, jednoduše zavolejte na 602 733 688 nebo nám Váš požadavek zašlete do mailu

Děkujeme  🙂